Vzkaz z Brna na Slovensko: Učitelky a učitelé, vydržte!

10.02.2016 10:53

10. 2. 2016 A2larm, Táňa Sedláková

V Brně se dnes chystá solidární demonstrace na vyjádření podpory stávkujícím učitelům na Slovensku.

V pondělí 25. ledna byla stávkovým výborem Iniciativy slovenských učitelů vyhlášena časově neomezená stávka. Tomu předcházelo dlouhodobé připomínání a vrchovaté individuální úsilí učitelů a učitelek středních a základních škol o nové možnosti spravedlivějších a uspokojujících pracovních podmínek.

Do stávky bylo od jejího začátku zapojeno 14 500 učitelek a učitelů a 950 středních a základních škol. Ke stávkujícím se od 25. ledna připojují postupně další a další. Podporu jim vyjadřují rodiče, žáci a studenti, ale i hudebníci, sportovci, herci a další osobnosti veřejného života. Pozdě, ale přece vyjadřují učitelům středních a základních škol hlasitou podporu také pedagogové univerzit.

Na straně učitelů stojí i prezident Slovenské republiky Andrej Kiska. Iniciativa slovenských učitelů pravidelně informuje veřejnost o nově vznikajících učitelských iniciativách a jejich aktivitách napříč Slovenskem a podrobně reaguje na vyjádření vlády a premiéra, ktorý doposud celou situaci bagatelizuje a veřejnosti spolu s ministrem školství poskytuje o stávce zavádějící a nepravdivé informace.

V různých částech Slovenska se během posledních týdnů stalo bežným účastnit sa veřejných diskusí o stavu školství a vzdělávání, a už to lze hodnotit ako velký úspěch.

Brno vzkazuje: Vydržte ve své odvaze a odhodlání, my i mnozí jiní stojíme při vás!

Celý článek zde.

Komentáře